Strona Główna

Lions Club Warszawa Centrum jest członkiem The Association of Lions Clubs International, akredytowanej przy ONZ, największej na świecie pozarządowej organizacji humanitarnej, która działa w 206 krajach świata poprzez ponad 46000 klubów zrzeszających blisko milion czterysta tysięcy członków.

Międzynarodowe Stowarzyszenie Klubów Lions zostało założone w 1917 roku w Stanach Zjednoczonych przez Melvina Jonesa. Pierwszy klub w Europie powstał w 1948 roku. Pierwszy klub w Polsce uzyskał rejestrację w 1989 roku.
Lions Club Warszawa Centrum jest trzecim najstarszym polskim klubem Lions. Charter klubu (uroczyste zebranie założycielskie) odbył się 21 kwietnia 1989 roku. 8 września tego samego roku klub został zarejestrowany w centrali LCI w Oak Brook.
W Polsce działa obecnie 58 klubów skupiających około 1200 członków.

(Więcej o Międzynarodowym Stowarzyszeniu Klubów Lions możesz przeczytać na stronie Polskiego Okręgu LCI: lions.org.pl

Kluby Lions działają pod hasłem ”We Serve”.