KONCERT W WARSZAWSKIEJ OPERZE KAMERALNEJ
30 STYCZNIA 2010

Klub kobiecy LC Warszawa Nike już od 19 lat zajmuje się wspieraniem uzdolnionej muzycznie młodzieży. Jednym ze sposobów pozyskiwania funduszy na stypendia oraz konkursy i kursy mistrzowskie dla młodych muzyków jest organizowanie koncertów z ich udziałem.
Dnia 30 stycznia w bajkowym otoczeniu Warszawskiej Opery Kameralnej zgromadziło się wielu naszych przyjaciół i sympatyków na corocznym koncercie charytatywnym.

Dobry wieczór,monsieur Chopin” to tytuł koncertu zaczerpnięty z wiersza K.I.Gałczyńskiego.

Widownia szczelnie wypełniona, nawet dyrektor opery Pan Stefan Sutkowski, który użyczył nam nieodpłatnie swej sceny, zaszczycił koncert swoją obecnością.

Pan Jacek Marczyński - znany krytyk muzyczny - przeniósł nas w myślach w atmosferę Warszawy
z początku XIX wieku, z erudycją opowiadając o warszawskich zaułkach, które znał i kochał Chopin.
Kiedy nasi stypendyści zaczęli grać etiudy, mazurki, walce muzyka ożyła w wyobraźni słuchaczy. Mogliśmy porównać umiejętności młodych pianistów, naszych podopiecznych.

Agnieszka Jarosz dopiero rozpoczęła studia pod kierunkiem prof. Popowej-Zydroń i słychać było,
że przed Nią jeszcze wiele pracy, a przede wszystkim – potrzeby publicznych wystąpień, by mogła opanować ogromną tremę.

Wojciech Świętoński - już absolwent Uniwersytetu Muzycznego, wychowanek prof. Bronisławy Kawalli, w tym roku zdobywca III nagrody pianistycznej w Rzymie, z dużą swobodą zaprezentował swój repertuar. My, lwice, z radością i satysfakcją uznałyśmy, że warto było Go wspierać przez wiele lat.

A później, w klimat muzyki Chopina przenieśli nas nasi nadzwyczajni goście, jednocześnie sponsorzy:

Pan Krzysztof Kolberger - słowem i swoim aksamitnym głosem oddał zachwyt poetów: Norwida, Przerwy-Tetmajera, Gałczyńskiego, Broniewskiego, Staffa dla geniuszu naszego kompozytora, i

Pani Olga Pasiecznik - wybitny sopran, solistka Warszawskiej Opery Kameralnej oraz gość wielu europejskich scen , która specjalnie na ten wieczór przyleciała z Lionu, z kunsztem i nastrojowo zaśpiewała 7 pieśni Chopina.

Koncert był przepiękny, goście wyrażali swój zachwyt i radość.
A my dziękujemy naszym artystom za udział i wsparcie swoim talentem naszych statutowych zobowiązań.
Zwieńczeniem wieczoru było spotkanie w foyer opery, połączone z aukcją książki Krzysztofa Kolbergera oraz CD z pieśniami Mozarta w wykonaniu Pani Olgi Pasiecznik.
Dziękujemy wszystkim naszym wiernym sympatykom za udział w koncercie, każdy z gości wniósł swoją cegiełkę do naszej pracy !

Ewa Okońska
LC Wwa Nike

LIONS  CLUB  WARSZAWA  NIKE

Stowarzyszenie – organizacja pozarządowa działająca na zasadach określonych w ustawie o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.

PROGRAM STYPENDIALNY NA ROK SZKOLNY 2009/2010

Organizacja : Lions Club Warszawa Nike
Zasięg : teren  Polski
Grupa docelowa : uczniowie i studenci szkół muzycznych
Termin składania wniosków stypendialnych : od 1 lipca do 30 września 2009r.
Formularze zgłoszeniowe: w sekretariacie szkół lub na stronie internetowej: formularz
Adres składania dokumentów: LCW Nike Joanna Olech  ul. Capri 4/17, 02-762 Warszawa
Stypendium udzielane przez Lions Club Warszawa Nike jest formą wsparcia dla uczniów i studentów szkół muzycznych. Programem mogą być objęci uczniowie lub studenci z niezamożnych rodzin, szczególnie uzdolnieni  i ukierunkowani na rozwój talentu muzycznego.

Stypendium  Lions Club Warszawa Nike 2009 / 2010

1. O stypendia mogą się ubiegać uczniowie lub studenci szkół muzycznych, posiadający obywatelstwo polskie, którzy mają dobre wyniki w nauce, znajdują się w trudnej sytuacji materialnej i nie ukończyli 24 roku życia.
  2. Kwota przyznanego stypendium wyniesie miesięcznie do 380 zł i może być wypłacana stypendyście przez 10  miesięcy / od września 2009r. do czerwca 2010r./.
  3. Stypendia  mogą być przyznane jako:

- wypłacana comiesięcznie przez 10 miesięcy pomoc na potrzeby utrzymania,
- ratalnie wypłacana pomoc przy podjęciu studiów zagranicznych
- jednorazowa pomoc w zakupie pomocy naukowych
- jednorazowa pomoc przeznaczona na uczestnictwo w akcjach doskonalenia
  warsztatu artystycznego / kursy, konkursy /.

1. Warunkiem ubiegania się o stypendium jest przekazanie do Lions Club Warszawa

Nike  formularza zgłoszeniowego wraz z wymaganymi załącznikami :
-  wypełniony czytelnie formularz zgłoszeniowy
- podanie o przyznanie stypendium na rok szkolny 2009 / 2010 wraz z uzasadnieniem.
-  zaświadczenie szkoły lub uczelni o kontynuowaniu nauki / rok nauki, rok studiów /.
- opinie profesorów, uczelni lub innych autorytetów o postępach w nauce, talencie
  artystycznym, uzasadniających  szczególne warunki w ubieganiu się o przyznanie
  pomocy  stypendialnej.
-  oświadczenie PIT – 2C  o nie uzyskiwaniu równocześnie innych dochodów
   podlegających opodatkowaniu.

• oświadczenie  własne o wysokości dochodów na 1 członka rodziny.

5.  Brak któregokolwiek załącznika wyklucza rozpatrywanie wniosku.
  6.  Niniejsze ogłoszenie  o programie stypendialnym, wraz z regulaminem będzie
       wykładane dla zainteresowanych w pomieszczeniach ogólnie dostępnych w szkołach
       akademiach muzycznych.

Niniejszy regulamin został uchwalony w Warszawie w dniu 2 czerwca 2009r. na prawomocnym  spotkaniu członkiń Lions Club Warszawa Nike.