10.03.2023 roku odbył się V Turniej Gry w Kręgle Kobiet, organizowany przez LIONS CLUB w Dusznikach Zdroju. Turniej miał charakter charytatywny i odbył się pod hasłem Kobiety dla Kobiet.
Pierwszy Turniej Gry w Kręgle został zorganizowany przez nasz Klub z okazji Dnia Kobiet dokładnie 08.03.2017 roku, odbył się on w hotelu Werona & Spa w Dusznikach Zdroju, dzięki współpracy właścicielki Werony, członkini naszego  Klubu  Wiolety Onyszczuk.
Wszystkie turnieje miały charakter charytatywny, a zebrane  fundusze przeznaczane były na zakupy m.in.: mikrofonów dla zespołu dziecięcego ‘Splot”, tablicy interaktywnej do nauki języka angielskiego dla Liceum w Kłodzku, aparatu słuchowego do nauki porozumiewania się dla niepełnosprawnej dziewczynki z Kotliny Kłodzkiej.
W tegorocznym Turnieju wzięło udział 13 kobiecych drużyn. Jego głównym, zaplanowanym celem było zebranie środków na wsparcie 20 samotnych, najstarszych Seniorek z naszego miasta. Dodatkowo LC Duszniki Zdrój podjął decyzję o wsparciu akcji Koleżanek z LC Łódź LADIES zebrania środków na zakup inteligentnego systemu do wykonywania biopsji  ENCOR  ENSPIRE®. Część środków zebranych na Turnieju zostanie przekazana na ten cel.
Podczas turnieju zorganizowana została również zbiórka zabawek, książeczek i różnych artykułów dla dzieci. Zbiórka ta zostanie przeznaczona na loterię fantową, organizowaną w czerwcu  z Okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka.
W  turnieju wzięły udział  drużyny:  Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdr., 2 drużyny ZEM sp. z o.o. w Dusznikach Zdr., OPS Duszniki-Zdrój, 2 drużyny UMG Szczytna, Pierwsza Pomoc Społeczna (OPS ) ze Szczytnej, SENIORITY (Klub Senior w Dusznikach Zdr.), Grupa Ratunkowa Duszniki, Wiejska  Dusznik Zdr.,  oraz drużyna Lions Clubu w Dusznikach Zdr.
I miejsce zajęły dziewczyny z Muzeum Papiernictwa, II miejsce Pierwsza Pomoc Społeczna ( OPS) Szczytna, III miejsce Gang Finansowy ( UMG Szczytna). Panie zostały też docenione za strój i wyróżnione za kreatywność, poczucie humoru, odwagę i dystans do siebie. W tej konkurencji punkty przyznawały sobie drużyny nawzajem. Wygrała Drużyna Gang Finansowy (UMG ) Szczytna, II Wyróżnianie Minionki (ZEM sp. z o.o.) i III Wyróżnienie Jednorożce  (UMG II) Szczytna. Wielkie gratulacje !
Chcielibyśmy też gorąco podziękować sponsorom, którzy od wielu lat wspierają organizację naszego Turnieju. Szczególne podziękowania fundatorom nagród: Państwu Grażynie i Jerzemu Kleszczyńskim  - Sklep Jubilerski Zeccoro Wrocław, Andrzejowi Banaszewskiemu - Prezesowi Zarządu ZEM sp. z o.o., Jerzemu Kożuchowi - Prezesowi Zarządu Zetkama sp. z o.o., Maciejowi Awiżeniowi Staroście Powiatu Kłodzkiego, kierownictwu Muzeum Papiernictwa, E.Leclerc Kłodzko, Werona&Spa Duszniki Zdrój, Calamania Szymon Legan, Pracowni Papierowych Przygód Ani Stefaniszyn. Dziękujemy wszystkim darczyńcom za przekazane środki, które  pozwolą na wsparcie wielu potrzebujących osób.
Dziękujemy naszym Sędziom: Krzysztofowi Mikrut, Szymonowi Legan i Krzysztofowi Onyszczuk, którzy po raz kolejny sprawnie przeprowadzili nasz turniej, Damianowi Bochnak za oprawę muzyczną i piękne zdjęcia oraz wszystkim zaangażowanym członkom naszego  Klubu.
Tegoroczny Turniej był wspaniałą, pełną pozytywnej energii i świetnej atmosfery imprezą integracyjną.
Zachęcamy też do śledzenia naszej strony www  oraz FB Lions Club Duszniki-Zdrój, publikowane są tam różnego rodzaju informacje na temat prowadzonych i planowanych przez nas akcji.
We serve! LC Duszniki Zdrój
Sekretarz