Jeśli jesteś w Polsce, nie znajdziesz bardziej wiarygodnego bukmachera niż bukmacher Mostbet. Wystarczy przeczytać opinie na temat firmy Mostbet, aby się o tym przekonać. Tutaj znajdziesz najkorzystniejsze kursy na wszystkie rodzaje sportów i wydarzeń, a także szeroki wybór różnych zakładów, darmowych zakładów, darmowych spinów i szybkich wypłat. Aby gra była zawsze pod ręką, stworzyliśmy dla Ciebie wygodną aplikację mobilną!
Drogie Koleżanki i Koledzy Lioni,

Wczoraj rozesłałam pismo, mówiące o podjętych działaniach oficerów Okręgu, mających na celu usystematyzowanie planowanych działań pomocowych. Z DG Anią Werno, 2VDG Hanią Sobiech i PDG Kasią Gebert kontaktują się Lioni z Europy i świata, oferując wsparcie podejmowanych działań na rzecz uchodźców. Wiemy o wielu kontaktach zaprzyjaźnionych Klubów z Klubami w Polsce. 
Jesteśmy także w kontakcie z Lionami z Ukrainy. Według ich opinii nie jest obecnie możliwe wspieranie mieszkańców w tym kraju. Koncentrujemy się więc na pomocy uchodźcom z Ukrainy - jesteśmy traktowani jako kraj bezpośrednio zaangażowany w tę pomoc (obok Rumunii).  Lioni z całego świata deklarują pomoc, którą chcemy przekazać poprzez Kluby i ich przedstawicieli potrzebującym. Przychodzą pierwsze wpłaty i ich deklaracje.
PDG Kasia Gebert podjęła korespondencję z LCIF i dziś podjęta została decyzja o przyznaniu nam grantu (tzw. emergency) przez LCIF w kwocie 15.000 USD.
Po konsultacji z członkami Gabinetu Gubernatora ustalam następujące zasady pomocy udzielanej przez Kluby Okręgu 121 Polska MSKL uchodźcom z Ukrainy, z funduszy otrzymanych przez Okręg:

 1. Wiodącymi w realizacji pomocy na rzecz uchodźców z Ukrainy są Kluby Lions w miejscu swojego działania. Przewidujemy działania pomocowe doraźne (najbliższy miesiąc) i działania pomocowe długofalowe.
 2. Kluby Lions pozyskują darowizny na rzecz realizacji pomocy od swoich darczyńców zarówno krajowych i zagranicznych na swoje konta i rozliczają się ze swoich działań wobec nich. Kluby powinny podać swoje konto swoim darczyńcom.
 3. Okręg 121 Polska MSKL uruchamia następujące konta bankowe na darowizny od Lionów, Klubów i darczyńców z całego świata (cel wpłaty UKRAINA:
  dane do przelewu (szczególnie z zagranicy)
  OKREG 121 POLSKA MSKL. ul. Skarbka 20/2, 60-348 Poznań, Polska
  dane banku:
  BNP Paribas Bank Polska S.A., ul. Kasprzaka 2, 01-211 Warszawa
  SWIFT: PPABPLPKXXX
  - konto PLN PL46 1600 1404 0004 0533 6264 6047
  - konto USD PL73 1600 1404 0004 0533 6264 6046
  - konto EUR PL29 1600 1084 0004 0503 6264 6022
 4. Fundusze zebrane na powyższych kontach, będą odpowiednio przeznaczane na zgłaszane przez Kluby projekty.
 5. Klub Lions może ubiegać się o wsparcie na realizowany projekt pomocy uchodźcom z Ukrainy  poprzez swojego Przewodniczącego Strefy, podając:
  - charakter projektu,
  - miejsce i czas jego realizacji,
  - rodzaj planowanej pomocy,
  - sposób realizacji i zaangażowanie Lionów,
  - wartość oczekiwanej pomoc finansowej z funduszy zebranych na kontach Okręgu.
  Będzie wymagane rozliczenie przekazanych funduszy i sprawozdanie z realizacji projektu.
 6. Informacje o wszystkich realizowanych projektach klubowych finansowanych z funduszy klubowych i finansowanych z funduszy przekazanych przez Okręg oraz informacje o sposobach ich realizacji Kluby powinny przekazywać swoim Przewodniczącym Stref.
 7. Decyzje o przekazywaniu środków do Klubów podejmuje Gabinet Gubernatora na posiedzeniu  (raz w tygodniu) udziałem członków Zespołu UKRAINA.
 8. Pomoc LCIF, zadeklarowana w tej chwili na kwotę 15.000 USD zostanie przeznaczona na wsparcie ośrodków przyjmowania uchodźców na granicy z Ukrainą. Projekt realizuje Strefa Południowo-Wschodnia w koordynacji z Koordynatorem LCIF w Okręgu.
 9. Kolejne ustalenia będą podejmowane na posiedzeniach Gabinetu Gubernatora.  
Zespół Projektu UKRAINA:
- DG Anna Werno – koordynator Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.  
oraz:
2VDG Hanna Sobiech Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
PDG Katarzyna Gebert Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
CT Krystyna Milkowska Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
Strefa Zachodniopomorska - Adrianna Zalewska Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
Strefa Trójmiejska – Stop depression now com Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.  
Strefa Warmińska – Piotr Żabiński  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
Strefa Poznańska – Maciej Królikowski Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.  
Stefa Wielkopolska – Dorota Kowalik Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
Strefa Warszawska – Anna Uścińska Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
Strefa Dolnośląska – Jolanta Musiał-Mikrut Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
Strefa Południowa – Violetta Płonka  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Będziemy sukcesywnie przekazywać bieżące informacje
We Serve

Gubernator Okręgu 121 Polska
Anna Werno
Leszno, 26.02.2022 r.


Drogie Koleżanki i Koledzy Lioni,

Nadszedł bardzo trudny czas dla Naszych Przyjaciół na Ukrainie. Zostali oni bezwzględnie zaatakowani przez Rosję, która chce odebrać Ukraińcom wolność, która odzyskali w 1991 roku. Sytuacja na Ukrainie staje się z każdą chwilą coraz trudniejsza. Z doniesień medialnych wiemy, że fala uchodźców z Ukrainy zmierza do Polski - są już pierwsze grupy osób, które potrzebują pomocy, to przede wszystkim kobiety i dzieci.

Nie możemy zostawić naszych sąsiadów z Ukrainy bez pomocy, polscy Lioni zawsze z ogromnym zaangażowaniem pomagają tym, którzy tej pomocy potrzebują. Dlatego zwracam się z prośbą do wszystkich Lionów - Klubów o organizację pomocy na swoim terenie. Wy najlepiej wiecie, kto i jakiej pomocy będzie potrzebował.

Oczekujemy, że do Polski przybędzie wielu uchodźców wojennych z Ukrainy, zostaną oni rozlokowani w różnych miejscach. Dlatego nie organizujemy zbiórki w Okręgu,  gdyż to Kluby na swoim terenie wiedzą dla kogo jaka pomoc jest lub będzie potrzebna.

Bardzo proszę Prezydentów Klubów, o przekazanie do mnie informacji o formie pomocy jaka została udzielona przez Klub, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. .

Dostaję sygnały z lioneskiego świata, że jest możliwa pomoc Lionów z innych krajów. PDG Katarzyna Gebert jest w kontakcie z Przewodniczącym Lions Clubs International Foundtion (LCIF) ws. możliwości pozyskania funduszy na wsparcie uchodźców. Obecnie trudno jest mówić o szczegółach, gdyż jesteśmy w fazie rozmów.

Na bieżąco będziemy o wszystkim informować.
WE SERVE
DG Anna Werno
Leszno 25.02.2022 r.
Początek strony