Pożegnanie

  

Pamięci Lionów,
którzy odeszli .....

Drodzy Przyjaciele Lioni

Wszyscy mamy świadomość nieuchronności odejścia, jednakże śmierć w najbliższym otoczeniu – w rodzinie, wśród przyjaciół, zawsze nas w jakiejś mierze zaskakuje. Jakże często w życiu codziennym nie dostrzegamy w otaczających nas osobach kogoś niezwykłego. Dopiero odejście boleśnie uświadamia nam ich niecodzienność.

Wspominamy dziś tych, którzy odeszli w ostatnim czasie z naszego grona, którzy razem z nami służyli społeczeństwu. Ich zasługi i osiągnięcia są nam znane; będzie ich nam bardzo brakowało. Wspominamy ich sylwetki, słowa, uśmiechy, zachowania. Jest pięknym zwyczajem, że na dorocznej Konwencji naszego Stowarzyszenia poświęcamy Im chwile pamięci i ciszy. Dopiero Ich odejście – jak to się mawia – „do wieczności”, uświadamia nam jak wiele w ich niepowtarzalnych osobach utraciliśmy.

Byli tu, żyli i działali wśród nas. Pamiętamy ich twarze, uśmiechy, barwę głosu. Przywołujemy w pamięci nasze ostatnie spotkania z Nimi, kontakty. Dzieliliśmy z Nimi troski, ale także radości. Współdziałaliśmy razem ogarnięci wspólnym pragnieniem służenia innym, tym wszystkim którzy naszej pomocy potrzebują. Czasami spieraliśmy się, ale też pomagaliśmy sobie czyniąc wspólnie plany na przyszłość. Ich odejście nakłada na nas zobowiązanie by te plany starannie zrealizować, by w ten sposób dochować im wierności. Pamiętajmy o Nich – bo przecież ludzie żyją tak długo jak długo pozostają w pamięci innych.

Przez długi czas towarzyszyli nam na naszej drodze. Teraz pozostaną w naszej wdzięcznej pamięci! Uczcijmy pamięć tych, którzy odeszli w mijającej kadencji minutą ciszy:
STANISŁAW GRABOWSKI (LC Gdańsk-1)
EWA PIESIK (Leo Club Szczecin 2016)
BOLESŁAW SZOŁKOWSKI (LC Gdańsk-1)
ANDRZEJ ZIAJA (LC Warszawa)
JERZY KONOPACKI (LC Gdynia)

PDG Wiesłam Makarewicz
LC Gdańsk Neptun 

XXVI Konwencja Okręgu 121 Polska 
Szczecinek, 27 maja 2017 r. 
Początek strony