Jeśli jesteś w Polsce, nie znajdziesz bardziej wiarygodnego bukmachera niż bukmacher Mostbet. Wystarczy przeczytać opinie na temat firmy Mostbet, aby się o tym przekonać. Tutaj znajdziesz najkorzystniejsze kursy na wszystkie rodzaje sportów i wydarzeń, a także szeroki wybór różnych zakładów, darmowych zakładów, darmowych spinów i szybkich wypłat. Aby gra była zawsze pod ręką, stworzyliśmy dla Ciebie wygodną aplikację mobilną!
PLAC ZABAW W GDYNI (2012 r.)
 
 

25 czerwca 2012 r. przy udziale dzieci i młodzieży, przedstawicieli władz Miasta Gdyni, trójmiejskich Lionów, rodziców oraz kadry pedagogicznej odbyło się uroczyste otwarcie placu zabaw dla podopiecznych Specjalistycznego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 w Gdyni - Obłużu.

Aktualnie w Ośrodku tym uczy się i jest rehabilitowanych 120 uczniów w wieku od 7 do 25 lat. Wszyscy podopieczni są osobami upośledzonymi fizycznie i psychicznie, o mieszanym poziomie sprawności. Zajęcia prowadzone są w grupach realizujących program przedszkolny, szkoły podstawowej oraz kursów zawodowych, w ramach których młodzież nabiera umiejętności przydatnych w dorosłym życiu.
Bez środków zewnętrznych Ośrodek nie był w stanie zagospodarować terenu na zewnątrz i zorganizować placu zabaw, który pomógłby w rehabilitacji podopiecznych w okresie wiosna-lato-jesień, poprzez prowadzenie zajęć na świeżym powietrzu. Plac zabaw będzie służył do zabaw i ćwiczeń, poprawiających sprawność fizyczną podopiecznych (a podopieczni ośrodka to w większości osoby z niezamożnych rodzin, których nie stać na dodatkową rehabilitację poza Ośrodkiem), a w weekendy i podczas wakacji okolicznym dzieciom i młodzieży.
Plac zabaw powstał dzięki inicjatywie członkiń LC Gdańsk Amber. Finansowo włączyły się wszystkie Kluby Lions z Trójmiasta oraz ich przyjaciele.
Projekt wsparła Fundacja Międzynarodowego Stowarzyszenia Klubów Lions. Koszt wykonania i wyposażenia placu wyniósł ok. 50.000 zł.
Plac zabaw został otwarty. Po uroczystym przecięciu wstęgi, Lioni zasadzili drzewa wokół placu, a młodzież z Ośrodka wspaniale odegrała dla gości przedstawienie pt. "Piękna i Bestia".
Lioni obiecali kontynuować współpracę z Ośrodkiem i w najbliższym roku zagospodarować kolejne puste tereny przyszkolne. Bardzo potrzebne jest boisko z bramkami do gry w piłkę nożną i ręczną oraz kosze do gry w koszykówkę.

 
 
WE SERVE - Służymy innym od 1917 roku
 
ZMIENIAJ Z NAMI ŚWIAT NA LEPSZY
 
powrót
Początek strony