Jeśli jesteś w Polsce, nie znajdziesz bardziej wiarygodnego bukmachera niż bukmacher Mostbet. Wystarczy przeczytać opinie na temat firmy Mostbet, aby się o tym przekonać. Tutaj znajdziesz najkorzystniejsze kursy na wszystkie rodzaje sportów i wydarzeń, a także szeroki wybór różnych zakładów, darmowych zakładów, darmowych spinów i szybkich wypłat. Aby gra była zawsze pod ręką, stworzyliśmy dla Ciebie wygodną aplikację mobilną!
WYPOSAŻENIE OŚRODKA DLA DZIECI NIEWIDOMYCH I NIEDOWIDZĄCYCH w OWIŃSKACH
 
  2009 rok  
 

autoreflektometr16 czerwca 2009 r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci Niewidomych w Owińskach odbyła się niecodzienna uroczystość przekazania specjalistycznego sprzętu diagnostycznego, który wspomoże leczenie wychowanków Ośrodka. Urządzenia warte blisko 60.000 zł zostały zakupione z funduszy zebranych przez poznańskie Kluby Lions przy wsparciu banku BZ WBK i Fundacji Lions Clubs International w USA.
Wspólna akcja umożliwiła zakup specjalistycznego sprzętu, który jest bezcenny w procesie diagnostycznym. podopieczni Ośrodka w OwińskachW naszym ośrodku znajdują się dzieci z bardzo różnymi wadami wzroku - fachowa opieka diagnostyczna jest w ich przypadku niezbędna, gdyż umożliwia dalsze ich leczenie” - mówi dyrektor ośrodka Maria Tomaszewska.
Kolosalne znaczenie ma wczesne wykrycie wady. „Dzięki temu, że specjalistyczny sprzęt znajduje się teraz na miejscu, nie będziemy musieli jeździć do Poznania na badania diagnostyczne i szybciej będziemy mogli włączyć odpowiednie leczenie” - dodaje dyrektor Tomaszewska.
Wykaz przekazanego wyposażenia: lampy szczelinowe, 
autokeratorefraktometr URK-700, oftalmoskop Professionall Prestige A, tonometr aplanacyjny, dzielnik optyczny, oprogramowanie Acquamed, aparat cyfrowy Canon EOS 400, stolik elektryczny oraz drobne oprzyrządowanie wspomagające. 

 
  2013 rok  
 

Popołudnie 20 lutego 2013 r. w Ośrodku Szkolno–Wychowawczym dla Dzieci Niewidomych w Owińskach było wyjątkowo radosne, pełne wzruszeń, dzięki występom dzieci z Owińsk. Była współczesna aranżacja Robina Hooda, wiązankę „szalonych” piosenek zaśpiewały Dzieci Papy, a w wierszu „Lokomotywa” przyjechał dar Lionów: 15 elektronicznych powiększalników.
Uroczystości patronował Starosta Poznański. Past Gubernator Daniel Wcisło wręczył Dyrektor Ośrodka - Pani Marii Tomaszewskiej akt przekazania powiększalników.

Dzieci i nauczyciele zaprezentowali jak ważne i niezbędne do nauki i rehabilitacji są dla nich powiększalniki. Umożliwiają one czytanie, naukę języków, rysowanie wykresów a nawet przygotowywanie potraw czy przyszycie guzika. Ta różnorodność zastosowań została przedstawiona w praktyce w salach lekcyjnych przystosowanych do zająć typowo edukacyjnych, kulinarnych, artystycznych...

Projekt „Powiększalnik w Każdej Klasie” jest wspólnym projektem wielkopolskich Klubów Lions i młodzieżowych klubów LEO. Wsparcia udzieliło wiele firm i organizacji. Zgromadzono blisko 120.000 zł, z czego połowę stanowił grant z Lions Club International Foundation.

 
 
WE SERVE - Służymy innym od 1917 roku
 
ZMIENIAJ Z NAMI ŚWIAT NA LEPSZY
 
powrót
Początek strony