Na wniosek Prezydenta naszego klubu Jacka Dehnela i przy wsparciu finansowym zaprzyjaźnionego Klubu Lions Warszawa zrealizowaliśmy przy konsulacie Ukrainy w Gdańsku projekt pod nazwą Charity Point by LCI. Finansowanie projektu na kwotę 80 000 zł pozwoli na utrzymanie punktu do końca listopada 2023 r.
Pomysł, by przed placówką ustawić kontener, w którym będą mogły schronić się przed chłodem i opadami osoby oczekujące godzinami w długiej kolejce, spotkał się z pozytywnym przyjęciem konsula generalnego Ukrainy Oleksandra Plodystyi oraz władz miasta Gdańska. Po akceptacji i wstępnych ustaleniach Prezydent LCGN doprowadził do podpisania umowy na wynajem kontenera i fizycznego posadowienia go na początku listopada 2022 r. we wskazanym miejscu przy konsulacie. W grudniu podłączona została energia elektryczna, a Lioni Maciej Pełczyński i Andrzej Krupa wyposażyli kontener w niezbędne meble i sprzęty, m.in. kserokopiarkę, ekspres do kawy, czajnik do gotowania wody, ale także w książki i zabawki dla dzieci...