Życzenia za uśmiech - kartka dla Seniora - grudzień 2022 r.

”Być może dla świata jesteś tylko człowiekiem, ale dla niektórych ludzi jesteś całym światem.” Przytoczone słowa Gabriela Garcia Marquez wpisują się doskonale w akcję „Życzenia za uśmiech - kartka dla Seniora”, którą już po raz drugi z sukcesem udało nam się zrealizować. Stowarzyszenie Lions Club Szczecin COGITO we współpracy z Domem Polskim EWSP Bruksela przeprowadziło drugą edycję projektu skierowanego do Seniorów z całej Polski.
Miał on na celu uwrażliwienie społeczeństwa, szczególnie najmłodszych, na fakt osamotnienia starszych osób. Drugim celem było zaangażowanie dzieci, młodzieży oraz wszystkich osób, które mają chęć i czas na terenie Belgii i Polski, do tworzenia kartek Bożonarodzeniowych. Prace następnie wypełnione zostały życzeniami, dobrymi słowami oraz serdecznościami skierowanymi do Seniorów. Wszystko z myślą o samotnych osobach, którym nie dane było cieszyć się świętami Bożego Narodzenia wśród bliskich sobie osób.
Zarówno w Belgii jak i w Polsce, kampania nasza rozwinęła się na cały kraj. Włączyły się w nią szkoły, organizacje, stowarzyszenia, artyści i osoby prywatne. Zainteresowanie oraz ogromne zaangażowanie przeszło nasze najśmielsze marzenia. Cel był jeden – podarować samotnym Seniorom odrobinę radości, ciepła i zainteresowania w okresie świąt Bożego Narodzenia. Udało się to znakomicie. Odzew był optymistyczny. Odzew był natychmiastowy - niesamowity w swoich rozmiarach. Za to, za Waszą pozytywną energię Wam wszystkim serdecznie dziękujemy! Seniorzy, którym przekazywaliśmy przepięknie wykonane kartki wraz z drobnymi słodkościami, to głównie mieszkańcy Ośrodków Seniora, Domów Opieki Społecznej oraz Dziennych Ośrodków Opiek województwa Zachodniopomorskiego, Mazowieckiego przy udziale i pomocy Lions Club Warszawa Arka oraz Krakowa i okolic przy udziale i pomocy Lions Club Kraków Bona Sforza. Wszystkie Kartki to małe arcydzieła, wyjątkowe, pełne życzliwych słów, optymistycznych treści, cieszyły niesamowicie, wnosząc promyczki radości, optymizmu i nadziei w świątecznych dniach!
Jak wynika z naszych wyliczeń, przekazanych prac było około 1200! Wszystkie trafiły do odbiorców. Każdemu z Was, za każdą wspaniałą kartkę jesteśmy Kochani wdzięczni. Za każde słowo, za każde przemyślenie - DZIĘKUJEMY!
Do Was kierujemy serdeczne podziękowania! Jesteście niesamowici, wspaniali i kochani. Bez Was to przedsięwzięcie nie udałoby się! To Wy jesteście Świętymi Mikołajami minionego Bożego Narodzenia. Darując mnóstwo uśmiechu, radości i ciepła, dawaliście DOBRO! Kochani, II edycja, podobnie jak i pierwsza, udała się właśnie dzięki Wam! Dla wielu samotnych Seniorów minione święta Bożego Narodzenia były piękniejsze i weselsze! To wspólny Nasz SUKCES - i za to Wam dziękujemy!
Realnym zagrożeniem społeczeństw europejskich, które niestety pogłębia się w dość szybkim tempie, jest między innymi, wzrastający problem samotności ludzi starszych. To stanowi coraz większe wyzwanie dla nas, obywateli. A jak wskazują różne źródła, im społeczeństwo bogatsze… tym samotności więcej… SMUTNE (!) ale PRAWDZIWE…

Justyna
LC Szczecin Cogito

   

Początek strony