Krakowscy Lioni wspierają uchodźców

Szanowni,

W załączeniu przesyłam zdjęcia z szybkiej akcji Klubów LC Kraków Bona Sforza i LC Kraków Śródmieście przy wsparciu Piotra Mikosz (LC Kraków Stare Miasto).

Piotr Mikosz, poprzez zaangażowaną w pomoc swoją rodzinę skontaktował nas z wolontariuszami w Przemyślu udzielającymi pomocy medycznej. Szybkie decyzje LC Kraków Bona Sforza i LC Kraków Śródmieście (kwota 8.000 PLN)pozwoliły na złożenie zamówienia i dostarczenie już w dniu dzisiejszym medykamentów na kwotę 4.000PLN do punktu PCK w Przemyślu (zdjęcia miejsca pomocy). We czwartek dostarczą koleją transzę leków też na 4.000 PLN.

Jednocześnie pragnę poinformować, że dzięki decyzji Gubernator Ani Werno przy ogromnym wsparciu Kasi Gebert i całego Gabinetu Gubernatora otrzymaliśmy (nasza Strefa) grant na kwotę 15.000 USD (umowę podpisujemy już dziś). Niewyobrażalna dla wolontariuszy kwota pomocy zostanie przeznaczona na zakup najpotrzebniejszych podstawowych środków medycznych dla tych uchodźców, którzy już są w Polsce w Medyce i Przemyślu, ale również dla tych po stronie Ukrainy, którzy przeszli już 15 km do granicy i czekają na odprawę. Są w kiepskim stanie i zakupione przez nas np. elektrolity w płynie są bezcenne.

WE SERVE
Viola Płonka
LC Kraków Bona Sforza

Początek strony