LC Opole działa dalej!

Przekazuję aktualne dane odnośnie działania naszego Klubu w okresie pandemii. Dane zmieniają się z dnia na dzień, bo tak działamy.
Lions Club Opole bardzo wcześnie włączył się w działanie na rzecz pomocy opolskim szpitalom w okresie pandemii kierując się mottem, że pomoc jest skuteczna, jeżeli jest szybka. 
Już 31 marca 2020 r. przekazaliśmy 140 przyłbic do Szpitala Wojewódzkiego w Opolu na gorącą prośbę naszego klubowego kolegi - ordynatora oddziału zakaźnego i intensywnej terapii.
Łącznie przekazaliśmy 340 przyłbic do Szpitala Wojewódzkiego i Szpitala Wojskowego w Opolu.
Sukcesywnie dostarczamy maseczki do opolskich szpitali, tj. Szpitala Wojewódzkiego i Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu oraz do Szpitala w Kup. W znacznej mierze przekazane maseczki szyją panie ze Stowarzyszenia na Rzecz Autyzmu "Uczymy Się Żyć Razem", które jest objęte stałym patronatem naszego klubu.
Dzisiaj przekazaliśmy dodatkowe 700 szt. maseczek do Domu Pomocy Społecznej w Opolu.
Łącznie przekazaliśmy 10 200 szt. maseczek, w tym 80 szt. pięknych dla dzieci.
Ponadto rozpoczęliśmy szycie chust ochronnych na włosy, które w ilości    1 000 szt. zostały już przekazane do Szpitala Wojewódzkiego w Opolu, gdzie wykorzystywane są na bloku operacyjnym oraz do Szpitala w Kup.
Maseczki oraz chusty szyte są nadal. 
Wszystkie przekazane środki ochrony opatrzone są logo Lions International.
 

Pozdrawiam Cię serdecznie

Krystyna Keck-Leszczyńska
Prezydent Lions Club Opole
Początek strony