Jeśli jesteś w Polsce, nie znajdziesz bardziej wiarygodnego bukmachera niż bukmacher Mostbet. Wystarczy przeczytać opinie na temat firmy Mostbet, aby się o tym przekonać. Tutaj znajdziesz najkorzystniejsze kursy na wszystkie rodzaje sportów i wydarzeń, a także szeroki wybór różnych zakładów, darmowych zakładów, darmowych spinów i szybkich wypłat. Aby gra była zawsze pod ręką, stworzyliśmy dla Ciebie wygodną aplikację mobilną!

Reagując na uporczywe rosyjskie bombardowanie infrastruktury elektrycznej kraju, setki Klubów Lions z 13 krajów Europy zebrały od listopada 2022 r. prawie 1,3 miliona euro, aby zapewnić ponad 1800 generatorów prądu dla Ukrainy. Do dziś dostarczono już ponad 450 generatorów - większość z nich została zainstalowana. Operacja była niezwykle skomplikowana ze względu na ciągle zmieniającą się sytuację w Ukrainie.
Pierwsze rozmowy o tym międzynarodowym projekcie odbyły się w trakcie Europa Forum Zagrzeb '2022 - zostałam zaproszona do grupy inicjatywnej jako reprezentant Polski. Spotkania Zespołu na zoom odbywały się na początku prawie codziennie, teraz spotykamy się co tydzień. We współpracy z Lionami z Ukrainy ustalamy na nich m.in. możliwości i miejsca zakupu generatorów, drogi bezpiecznej dostawy na Ukrainę, dotarcie do najbardziej potrzebujących beneficjentów. Jako pierwsze włączyły się w projekt Kluby z Finlandii, Szwecji, Islandii, Danii, Estonii, Polski, Niemiec i Ukrainy. Wkrótce dołączyły Norwegia, Holandia, Szwajcaria, Francja i Belgia.
Projekt zakupu i dostaw generatorów do Ukrainy jest prowadzony transparentnie. W trakcie całego procesu PID Daniel Isenrich (z Niemiec), aktualny Lions' Europa Forum Accountant, nadzoruje wszystkie transakcje, aby zapewnić maksymalną identyfikowalność darowizn i zakupów.
Zdecydowana większość przekazanych przez Kluby Lions generatorów jest przeznaczona dla szkół, przedszkoli, sierocińców i tymczasowych schronisk w całej Ukrainie, aby umożliwić im sprawne uporanie się z częstymi przerwami w dostawach prądu, spowodowanymi nieustannymi bombardowaniami Rosji, które sparaliżowały do 50% infrastruktury elektrycznej kraju.
Dzięki generatorom zapewnione jest światło i ciepło niemowlętom i ich pielęgniarkom w placówkach medycznych, dzieciom i nauczycielom w szkołach i przedszkolach. Używane są one również do podtrzymywania pracy lodówek i kuchenek oraz do ładowania komputerów, tabletów i smartfonów w schronach. W większości są to przenośne generatory, zasilane benzyną lub olejem napędowym.
Kluby Lions były w stanie zebrać fundusze na generatory przekazane ukraińskim szkołom bez angażowania się w wielkie kampanie marketingowe. Równolegle realizowanych jest wiele mniejszych indywidualnych, regionalnych i krajowych akcji. Kluby Lions z Belgii, Finlandii i Polski przekazały kilka dużych generatorów do zasilania szpitali i innych dużych instytucji.
W związku z tym, że od początku dużo funduszy zostało zadeklarowanych przez kluby Lions z Europy oraz w związku z niedoborem generatorów na rynku, nie wiadomo było czy uda się zakupić odpowiednią ich ilość. W Polsce w czasie spotkania z prezydentami klubów w grudniu 2022 r. zdecydowaliśmy w pierwszej kolejności wesprzeć Klub w Opolu, który zbierał fundusze na dostawę dużego generatora do Iwano-Frakowska. Lions Club Opole zebrał połowę środków, a resztę dołożyły: LC Poznań Patria, LC Poznań Polonia, LC  Warszawa Arka, LC Gdańsk Neptun, LC Kraków Bona Sworza, LC Wrocław Wratislavia, LC Elblag oraz indywidualni Lioni. Generator o wartości 80 tys. zł już pracuje w Iwano-Frankowsku. Bez wspólnego działania klubów polskich nie byłoby to możliwe.
Również inne kluby polskie dostarczały generatory bezpośrednio na Ukrainę. LC Kraków Śródmieście wyposażył w takie urządzenie szpital we Lwowie. Generatory na Ukrainę dostarczyły też LC Poznań Rotunda, LC Warszawa Centrum, LC Barlinek i zapewne jeszcze inne kluby. SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!!! Będę wdzięczna za informacje od wszystkich, którzy prowadzą takie działania.
Ta notatka dotyczy tylko generatorów. Ale tak naprawdę nie ma chyba w Polsce Klubu, który by nie był zaangażowany w pomoc uchodźcom ukraińskim zarówno w Polsce, jak i Ukraińcom, którzy zostali w swojej ojczyźnie.
"Mamy nadzieję, że wszyscy Lioni uświadomią sobie, że jesteśmy w stanie realizować projekty takie jak ten. Zyskujemy tak wiele mocy, gdy sięgamy poza nasze granice i działamy razem", powiedział PDG Björn Hägerstrand, członek Lions Club Åland Culinaria w Finlandii, który jest liderem "Generator Project Ukraine". "Naprawdę mam teraz nadzieję, że nasz projekt będzie iskrą dla innych dużych międzynarodowych przedsięwzięć, czyniących granice niewidzialnymi. Jeśli to zrobimy, będzie jeszcze milion możliwości dla projektów, gdy trzeba będzie odbudowywać Ukrainę."
Przy okazji przesyłam link do filmu o pomocy dla uchodźców z Ukrainy, nagrany przez ekipę filmową LCIF podczas wizyty Past Prezydent Światowej Gudrun Yngvadottir w Polsce w maju 2022 r. https://www.youtube.com/watch?v=m26i8SqjLwE&t=53s

1VDG Hanna Sobiech
LC Warszawa Arka
Członek Europejskiego Zespołu ”Generator Project Ukraine”

 

wiktor-jędrzejak-lc-kalisz-calisia
Z wielkim bólem przekazujemy Państwu bardzo smutną informację. ZMARŁ WIKTOR JERZY JĘDRZEJAK. Odszedł wybitny kaliski malarz i człowiek wielkiego serca. Był współtwórcą naszego Klubu i wielokrotnie jego prezydentem. Myślami jesteśmy z pogrążoną w cierpieniu żoną Elżbietą i całą rodziną artysty. Przyjaciele z LC Kalisz Calisia   WIKTOR JĘDRZEJAK – zmarł 28 stycznia 2024 roku w wieku 68 lat Pożegnaliśmy wybitnego artystę malarza i mecenasa...
trzesienie-ziemi-w-japonii-2024
Kilka dni temu potężne trzęsienie ziemi nawiedziło zachodnią Japonię: zawaliło się wiele budynków, wybuchły pożary, a dla pobliskich regionów wydano ostrzeżenia o tsunami.Trzęsienie miało siłę 7,6 w skali Richtera. Zginęło ponad 200 osób, wielu ludzi uważa się za zaginionych. Prawie 100 000 mieszkańców musiało się ewakuować z zagrożonych terenów – zagrożenie tsunami, dziesiątki tysięcy domów bez prądu i wody. Kiedy nadchodzi katastrofa,...
witold-śnioch-lc-kalisz-calisia
WITOLD ŚNIOCH – zmarł 6 X 2023 roku w wieku 85 lat To właśnie Jego zainteresowanie losem drugiego człowieka znalazło odzwierciedlenie w pierwszych charytatywnych przedsięwzięciach w 2000 i 2001 roku w Kaliszu. Witold Śnioch skupił wokół siebie grono osób, które gotowe były bezinteresownie wspomagać innych ludzi. Był zatem jednym z ojców założycieli Lions Club Calisia. Wieczór inauguracyjny miał miejsce w 2002 roku. Pod jego przewodnictwem Klub od samego...
Początek strony