Jeśli jesteś w Polsce, nie znajdziesz bardziej wiarygodnego bukmachera niż bukmacher Mostbet. Wystarczy przeczytać opinie na temat firmy Mostbet, aby się o tym przekonać. Tutaj znajdziesz najkorzystniejsze kursy na wszystkie rodzaje sportów i wydarzeń, a także szeroki wybór różnych zakładów, darmowych zakładów, darmowych spinów i szybkich wypłat. Aby gra była zawsze pod ręką, stworzyliśmy dla Ciebie wygodną aplikację mobilną!

Drogie Koleżanki,
Drodzy Koledzy,
 
W dniach 1-6 września 2020 r. biegliśmy, ósmy już raz, Freedom Charity Run. Tym razem z okazji 75. rocznicy zakończenia II Wojny Światowej 675 kilometrową trasą połączyliśmy symbolicznie dwa miasta, tam gdzie ta straszna wojna się rozpoczęła i tam gdzie się zakończyła. Razem z PDG Susanne Hindahl-Reede z Okręgu 111 NB Niemcy biegliśmy pod hasłem „PL&D: Zawsze sąsiedzi, teraz przyjaciele – Immer Nachbarn, jetzt Freunde”. Spod budynku Poczty Gdańskiej w obecności DG Mariana Sieńkowskiego, symbolicznie wystartował nas Prezydent Lech Wałęsa oraz Konsul Generalna Niemiec w Gdańsku Cornelia Pieper.
Jak co roku biegom FCR przyświecają nie tylko cele społeczne i współpracy między narodami, pokój i demokracja, ale także cel charytatywny: lokalny i globalny. Połowę zebranych funduszy chcemy przeznaczyć na wyposażenie Domu Autysty w Poznaniu. Tam znajdzie się tablica upamiętniająca naszego kolegę, zmarłego przedwcześnie śp. PDG Pawła Cieślińskiego.
Druga część to kontynuacja ubiegłorocznej zbiórki na rozbudowę szkoły w Kibeho w Rwandzie. Zebraliśmy do tej pory ok. 15 000 $, ale żeby postawić tam drugi budynek potrzebne jest co najmniej drugie tyle.
Jak co roku wszystkie kwoty dotacji bez potrąceń zostaną przekazane na te cele.
Więcej informacji na www.freedomcharityrun.orglub na FB: https://www.facebook.com/FreedomCharityRun
Jeśli solidaryzujesz się z naszym wysiłkiem poniesionym w obu w/w celach, prosimy o dołączenie się do zbiórki zarówno prywatnie, jak i przez Wasz klub. „Sprzedajemy” przebiegnięte przez nas kilometry w cenie 1 km = 450 zł (100 Euro). Ten kto zdecyduje się na takie wsparcie otrzyma dyplom z podpisem prez. L. Wałęsy. Liczy się także każda, nawet najmniejsza wpłata. Można ich dokonywać poprzez zrzutka.pl: https://zrzutka.pl/e9tzcslub za pośrednictwem banku:
Okręg 121 Polska Międzynarodowego Stowarzyszenia Klubów Lions, ul. Skarbka 20/2, 60-348 Poznań
BNP Paribas Bank Polska S.A., 01-211 Warszawa, ul. Kasprzaka 10/16
PLN: PL41160014040004053362646040 (IBAN)
Z dopiskiem: FCR 2020
 
Z wykonanych 500 szt. T-shirtów pozostało jeszcze ok. 100 szt. „Sprzedajemy” je po 50 zł, na tych samych zasadach co kilometry. „Sprzedajemy” także maseczki FCR 2020 po 30 zł. Może ktoś chciałby mieć taką pamiątkę?
Uruchomiamy także licytację T-shirta z podpisem prez. L. Wałęsy na FB: https://www.facebook.com/FreedomCharityRun
Zwycięzca licytacji otrzyma także personalnie dedykowaną ⇒misję pokojową PLW.

Prosimy dołączcie do nas biegaczy i wszystkich tych, którzy już wsparli ten projekt.
We Run We Serve!

PDG Mariusz Szeib
Komandor FCR 2020 

   

wiktor-jędrzejak-lc-kalisz-calisia
Z wielkim bólem przekazujemy Państwu bardzo smutną informację. ZMARŁ WIKTOR JERZY JĘDRZEJAK. Odszedł wybitny kaliski malarz i człowiek wielkiego serca. Odszedł nasz Przyjaciel. Był współtwórcą naszego Klubu i wielokrotnie jego prezydentem. Myślami jesteśmy z pogrążoną w cierpieniu żoną Elżbietą i całą rodziną artysty. Przyjaciele z LC Kalisz Calisia
trzesienie-ziemi-w-japonii-2024
Kilka dni temu potężne trzęsienie ziemi nawiedziło zachodnią Japonię: zawaliło się wiele budynków, wybuchły pożary, a dla pobliskich regionów wydano ostrzeżenia o tsunami.Trzęsienie miało siłę 7,6 w skali Richtera. Zginęło ponad 200 osób, wielu ludzi uważa się za zaginionych. Prawie 100 000 mieszkańców musiało się ewakuować z zagrożonych terenów – zagrożenie tsunami, dziesiątki tysięcy domów bez prądu i wody. Kiedy nadchodzi katastrofa,...
klęski-żywiołowe-nie-znają-granic
Klęski żywiołowe nie znają granic. Nie liczą się z czasem. Nie wybierają "dogodnych" miejsc. Pojawiają się nagle i zawsze niespodziewanie. Rzadko kto jest przygotowany na zniszczenia, jakie powodują.  W ostatnim czasie na całym świecie doszło do okrutnie dotkliwych klęsk żywiołowych, w tym: niszczycielskie pożary w Stanach Zjednoczonych, Grecji i Tunezji katastrofalne powódzie w Bangladeszu, Kolumbii, Indiach, Japonii, Korei, Słowenii i Stanach...
Początek strony