PDG Józef J. Mirski  (1924 – 2006)

5 stycznia 2006 roku odszedł od nas były Gubernator Okręgu 121 Polska mgr inż. Józef Mirski. Funkcję Gubernatora pełnił w okresie 1.07.1997 – 30.06.1998. Był członkiem założycielem Lions Clubu Kraków – Stare Miasto. Powierzono Mu wówczas funkcję przewodniczącego Komisji Rewizyjnej. Funkcję tą pełnił do 1992 roku. W kadencji 1994/95 był prezydentem LC Kraków – Stare Miasto, a następnie 1995/96 przewodniczącym Strefy Krakowskiej. Pracę w Okręgu 121 Polska rozpoczął na stanowisku wicegubernatora w kadencji 1996/97.

Mimo ciężkiej choroby był bardzo aktywnym Lionem. W ostatnich latach porządkował posiadane materiały chcąc opracować historię LC Kraków – Stare Miasto. Zgromadził dużą kolekcję zdjęć z lionowskich imprez. Przez wiele lat dokumentował działalność klubu przy pomocy kamery video.
            Zawodowo zajmował się projektowaniem i montażem instalacji nagłaśniania sal koncertowych, teatrów, oper. Realizował je w Polsce, Niemczech, w Rosji i innych krajach. Był dyrektorem Audio Video Systeme, własnej firmy w Krakowie.
            Mimo choroby, która przykuwała go do łóżka i powodowała konieczność licznych pobytów w szpitalu, żywo interesował się ruchem lionowskim w Polsce. Regularnie czytał The Lion in Poland. Znajdował czas na długie rozmowy z kolegami lionami. Posiadał liczne odznaczenia w tym także lionowskie. Za swe zasługi został Honorowym Członkiem LC Kraków – Stare Miasto. Żegnamy wspaniałego Człowieka, autentycznego Liona.

Vce Gubernator Wiesław Blashke
LCI Okręg 121 Polska