PAWEŁ ADAMOWICZ - Prezydent Miasta Gdańska


Jako Gubernator Okręgu Polska Międzynarodowego Stowarzyszenia Klubów Lions, największej organizacji humanitarnej na świecie skupiającej wolontariuszy działających w myśl motta We Serve-Służymy stanowczo potępiam okrutne morderstwo Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza i wszelkie akty nienawiści skierowane przeciwko człowiekowi. W imieniu wszystkich Lionów w Polsce i na świecie i swoim własnym!
Splot tego okrutnego aktu z dobroczynnym zrywem społeczeństwa, z chęcią pomagania i wyposażania szpitali w najnowocześniejszy sprzęt ułatwiający ratowanie życia dzieci czy dorosłych nie może być przyczyną rezygnowania z prowadzeniu tak wspaniałej, niepowtarzalne j fundacji jaką jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. 

Ewa Hełka
Gubernator Okręgu 121 Polska


⇒ Prezydent Paweł Adamowicz na uroczystościach obchów 20-lecia ruchu Lions w Polsce - Gdańsk, maj '2009 r.

WSPOMNIENIE O ŚP PAWLE  ADAMOWICZU

Nieżyjący prezydent Gdańska Paweł Adamowicz  pozostanie w naszej lioneskiej pamięci jako bardzo życzliwy naszemu ruchowi włodarz miasta Gdańska.
Kiedy w 2004 roku wprowadzaliśmy w Polsce  program Lions Quest, to właśnie wszystko działo się w Gdańsku -  tłumaczenia tekstów, wydawanie i drukowanie podręczników na warsztaty. Po rocznych przygotowaniach w Gdańsku odbyły się pierwsze warsztaty dla 50 nauczycieli z trójmiejskich szkół. Stało się to dzięki zrozumieniu i życzliwości prezydenta Pawła Adamowicza.
Udałam się na spotkanie, które zainicjował mój mąż Wojtek (w pierwszej kadencji Rady Miasta w 1990 roku był radnym i siedział razem z Pawłem Adamowiczem w czasie obrad). Przedstawiłam zasady i wartość tego edukacyjnego programu Prezydentowi, wyraził nie tylko zainteresowanie, ale wręcz entuzjazm dla tej idei. Kolejne spotkania z kuratorami oświaty i wkrótce decyzja - warsztaty  mogą się odbyć w historycznym budynku Rady Miasta (dawny Żak).
W maju 2005 roku odbyły się pierwsze w Polsce warsztaty Lions Quest. Przedstawiciele miasta uczestniczyli tez w warsztatach. Miasto nieodpłatnie użyczyło zaplecze organizacyjne. Potem inne miasta (m.in. Opole, Oświęcim, Krotoszyn) poszły tym śladem.

Dziękuję
Ewa Okonska
Past Prezydent LC Warszawa Nike
Początek strony