MARIAN SZCZEPAŃSKI - LC Olsztyn

Marian Szczepański urodził się w Krakowie, a po wojnie z rodziną zamieszkał w Gdyni. Tam spędził swoją młodość. Ukończył w Gdańsku Akademię Medyczną, jako lekarz dentysta. Tam poznał swoją przyszłą żonę Marię, też lekarza dentystę.
Na Warmii i Mazurach było od lat 60-tych ubiegłego wieku. Najpierw w Bartoszycach, a następnie w Olsztynie.
Doktor Marian Szczepański nie ograniczył się do znakomitego wykonywania swojego zawodu dentysty, ale z ogromnym zaangażowaniem działał społecznie i to na wielu polach. Był członkiem władz Warmińsko-Mazurskiej Izby Lekarskie i Stowarzyszenia „Święta Warmia".
Był również założycielem Lions Club Olsztyn, którego przez cały 23-letni okres działalności stanowił najważniejszą podporę i spoiwo. Swoją radość życia zaszczepiał nie tylko osobom, którym pomagał ale również kolegom z klubu.
Wśród przyjaciół i znajomych miał przydomek „dentysta-artysta”, co świadczyło o jego kunszcie zawodowym. Miał wiele zainteresowań: żeglarz, narciarz, podróżnik, działacz społeczny. Znał wielu ludzi i w gronie znajomych był duszą towarzystwa. Jego charakterystyczny śmiech rozbrzmiewał donośnie podczas imprez towarzyskich i różnego rodzaju spotkaniach. Po tym śmiechu można było znaleźć Mariana i jego znajomych.
Do końca był czynny zawodowo i społecznie. Zmarł 30 maja 2015 r.

Pogrążeni w bólu członkowie Lions Club Olsztyn 


Nabożeństwo żałobne rozpocznie się 5 czerwca 2015 roku o godzinie 12.00 w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa przy ul. Mickiewicza 10 w Olsztynie. Ceremonia złożenia urny z Prochami do grobu rodzinnego rozpocznie się o godzinie 18.00 w kaplicy Cmentarza Witomińskiego w Gdyni.


Początek strony