Tworzymy lepszy świat!

Bieżące projekty

Nasze aktualne projekty są opisywane na bieżąco w Social Mediach - na Facebooku i LinkedIn.
Zachęcamy do lektury!

LinkedIn Facebook

Kalendarium Klubu

Poniżej prezentujemy najważniejsze wydarzenia, które ukształtowały nasz klub.
  • 30. czerwca 2022Połączenie z LC Gentium i otrzymanie Host

Zakończyliśmy proces łączenia klubu LC Warszawa i LC Gentium. Jednocześnie otrzymaliśmy prestiżowy dodatek Host w nazwie, przyznawany "pierwszym w regionie". Lions Club Warszawa (Host) to obecnie najstarszy Lions Club W Polsce i jeden z najstarszych klubów Lions w postkomunistycznej Europie.
  • Marzec 2022Konflikt zbrojny na Ukrainie

W związku z konfliktem zbrojnym na Ukrainie po spotkaniu z Ambasadorem Ukrainy, panem Andriejem Deszczycą warszawskie kluby Lions przy współpracy ze Szkołą Podstawową nr 303 uruchomiły akcje CharityPoint by Lions Club International.
  • 10. marca 2020Pandemia COVID-19

uruchomiliśmy ogólnopolską kampanie informacyjną. „Zostań w domu! A co jak domu nie masz". Kampania dotycząca wsparcia osób bezdomnych prowadzona była na blisko 20 tysiącach elektronicznych ekranów cyfrowych rozmieszczonych na terenie całej Polski.
  • 18. marca 2006Ufundowanie sztandaru

Ufundowany został sztandar Lions Club Warszawa. Uroczyste jego wręczenie przez Fundatorów miało miejsce w Klubie Adwokatów w Warszawie. Okazja ta, była także impulsem do opracowania kroniki Lions Club Warszawa.
  • 12. marca 1992Rozpoczęcie współpracy z SSP 252

Rozpoczęcie wieloletniej współpracy ze Specjalną Szkołą Podstawową nr 252 przy ul. Kordeckiego 54 w Warszawie. Pomoc polegała na dofinansowaniu obiadów, remontów budynku szkoły, patronatu nad inicjatywami społeczności szkolnej.
  • 14. grudnia 1999Wsparcie ofiar eksperymentów medycznych

Klub dokonał darowizn finansowych dla ofiar eksperymentów medycznych w obozie koncentracyjnym Ravensbruck. Podobne inicjatywy przy współpracy z Polsko – Niemiecką Fundacją Pojednanie wspierane były przez warszawskich Lionów w kolejnych latach.
  • 30. czerwca 1998Połączenie z LC Warszawa Żoliborz

Członkowie Lions Club Żoliborz, zostali przyjęci do LC Warszawa. Zaowocowało to licznymi inicjatywami o charakterze społecznym m.in. turnieje strzeleckie.
  • 30. czerwca 1996Patronat LC Opole

Wraz z włoskim klubem LC Catania Gioeni objęliśmy patronat nad powstaniem Klubu Lions w Opolu. 31 sierpnia 1996 w Filharmonii Opolskiej roku odbyła się uroczysta inauguracja działalności Lions Club Opole
  • 24. lipca 1989Założenie klubu (charter)

Założenie klubu (ID 049790) - certyfikat z Oak Brook. Charter formalnie odbył się 7. października 1989 w Hotelu Europejskim.