AUTOMOBILE FOR HOSPICE in POLICE (2010)

Mercedes Vito podarowany Hospicjum w PolicachUnder the supervision of Donata Juszczak (LC Szczecin Jantar), West Pomerania Zone Chairperson, the local Lions Clubs: LC PoliceLC Szczecin MagnoliaLC Szczecin Jantar,LC Gryfino i LC Barlinek jointly realized the project "Together for the Hospice".
The project consisted in purchasing and offering a Mercedes Vito van to the "Keppra antiepileptic meds for Adults" in Police.
The van was purchased with the Clubs’ funds and a grant from LCIF. The van was transferred to the Hospice Director on May 22, 2010 in Police during the 19th Lions Clubs Convention of District 121 Poland.

WE SERVE since 1917

LET'S CHANGE TOGETHER THE WORLD FOR BETTER