WYPOSAŻENIE OŚRODKA DLA DZIECI NIEWIDOMYCH I NIEDOWIDZĄCYCH w GDAŃSKU

2008 rok

Image17 maja 2008 r., w Światowym Dniu Liona, sześć pomorskich Klubów Lions uroczyście  przekazało darowiznę na rzecz Ośrodka Wczesnej Interwencji w Gdańsku–Sobieszewie. Przedmiotem darowizny było wyposażenie Sali Doświadczania Świata, która przeznaczona jest do terapii wielozmysłowej dzieci niewidomych i słabowidzących z terenu całego Pomorza. Fundusze na zakup wyposażenia o wartości 72.825 PLN pochodziły od pięciu klubów z Trójmiasta (Neptun, Amber, Gdańsk –1, Gedania, Gdynia) i od LC Kościerzyny oraz z grantu przyznanego przez Lions Clubs International Foundation.

Image
Ośrodek Wczesnej Interwencji został utworzony we wrześniu ubiegłego roku jako filia Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Laskach k. Warszawy prowadzonego od prawie stu lat przez Towarzystwo Opieki nad Ociemniałymi (TOnO).  Wyposażając ten Ośrodek w najnowocześniejsze w Posce urządzenia uwalniamy - na ogół nie najlepiej sytuowanych materialnie - Imagerodziców dzieci niewidomych i słabowidzących od wielokrotnych w ciągu roku, męczących i kosztownych podróży do Lasek (ponad 300 km).

Po uroczystym przecięciu wstęgi i poświęceniu Sali przez ojca dominikanina ks. Pokrywkę, obecne na uroczystości ze swoimi rodzicami niewidome i słabowidzące dzieci, natychmiast zaczęły korzystać z nowych urządzeń. Sprawiało im to dobrze widoczną radość.

Wszystkie Kluby Lions zobowiązały się do 5–letniego pilotażu sprawności wszystkich urządzeń, przeznaczając na ten cel kwotę 5000 USD.

2010 rok

ImageImage